Trawa z rolki
Fot.: trawa-z-rolki.pl

Autor: Redakcja
Źródło: trawa-rolowana.eu

Trawa z rolki to co raz częstszy, choć jeszcze niezbyt popularny sposób, na wykonanie trawnika wokół domu. Niewątpliwą jego zaletą, jest to, że przy minimalnym nakładzie pracy i czasu możemy cieszyć się pięknym trawnikiem.

Trawnik z rolki można położyć niemal w każdym miejscu po wcześniejszym przygotowaniu gleby. Przeciwskazaniem do jego układania jest jedynie zmaznięta ziemia.Trawnik taki można ułożyć samemu bez konieczności zatrudniania specjalisty. Odpowiednio wcześnie wystarczy jedynie właściwie przygotować glebę. Jego cena jest też bardziej przystępna niż kilka lat temu. Trawę  można już kupić za ok. 6,5 zł/m².

Trawa z rolki

Trawa z rolki
Fot.: Grassland Farms

Jak przygotować glebę pod trawnik z rolki?

Tak jak w przypadku tradycyjnie zakładanego trawnika, również pod trawę z rolki należy przygotować glebę.

  • Ziemia powinna być dobrze spulchniona.
  • Należy usunąc korzenie, kamienie i inne zanieczyszczenia.
  • Ziemia pod trawnik powinna być wyrównana. Można to zrobić za pomocą piasku kwarcowego lub czarnoziemu. Piasek polecany jest do gleby gliniastej - ulatwi przenikanie wody. Gdy ziemia jest lekka, piaszczysta warto wykorzystać do tego celu ziemię próchniczną (czarnoziem). Na tak przygotowaną glebę należy posywać nawóz podtrawowy i dokładnie zagrabić.

Układanie trawnika z rolki

Gleba, na której układana będzie trawa z rolki powinna być wilgotna. Trawę należy układać zaraz po je dostarczeniu. Rolki trawy układa się obok siebie. Jeśli wystąpi konieczność dołożenia wąskiego paska, należy ułożyć do pomiędzy rolkami trawy, nigdy z brzegu trawnika. Ponieważ trawa w trakcie układania jest wrażliwa na brak wody, trawnik warto podlewać jeszcze w trakcie jego układania.

Jak pielęgnować trawę po jej ułożeniu?

Po ułożeniu trawnika należy intensywnie go nawodnić. Przez okres 2-3 tygodni należy codziennie go podlewać, aby trawa dobrze się ukorzeniła.

Jak się produkuję trawę z rolki?

Trawa z rolki produkowana jest na dwa sposoby:

  • produkowana metodą na folii - jej zaletą jest to, że ma w 100% zachowane korzenie, co decyduje o jej szybkim przyjęciu się na docelowym miejscu;
  • odcinana od gruntu - ma mocną i odporną na deptanie darń; taką trawę wykorzystuje się na dużych terenach rekreacyjnych, boiskach sportowych, skarpach.

 

Trawa z rolki. Roll Traw Trawa z rolki. Roll Traw
Fot.: Roll Traw Fot.: Roll Traw
Trawa z rolki. Roll Traw Trawa z rolki. Roll Traw
Fot.: Roll Traw Fot.: Roll Traw
Trawa z rolki. Trawnik Producent Trawa z rolki. Grassland Farms
Fot.: trawnik-producent.pl Fot.: Grassland Farms

SFbBox by enter-logic-seo.gr

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zapisz się do newslettera

Imię:
e-mail: