Posiadacze drewnianych podłóg nie są skazani jedynie na lakier. Popularność zyskuje drewno olejowane, które nie tylko harmonizuje z drewnem, ale i eksponuje jego naturalne walory.

Niżej, w artykule, prezentujemy zalety olejowwaniych podłóg. Przeczytajcie dlaczego warto postawić właśnie na naturalne zabezpieczenie i dekorację podłogi - olej.

Olejowanie drewnianej podłogi. Dlaczego warto zabezpieczyć podłogę olejem? fot.: Woldrew

Olejowana podłoga: atrakcyjny wygląd

Olej nie tworzy na powierzchni posadzki powłoki, a jedynie zabezpiecza wnikając w jej głąb, dzięki czemu podłoga zachowuje bardzo naturalny wygląd. W efekcie olejowania podkreślamy piękno drewna zachowując jego oryginalny wygląd i strukturę, a podłoga sprawia wrażenie matowej, z lekkim połyskiem. Dzięki temu każde pomieszczenie zyskuje szyk i elegancję, jest przytulne i ciepłe w odbiorze.

Olejowania podłoga: miłe wrażenia dotykowe

Podłogi olejowane polecane są do pomieszczeń o różnych funkcjach i stopniu intensywności użytkowania, a szczególnie do pokoi dziecięcych, pokoi dziennych, salonów, pomieszczeń biurowych. Są przyjemne w dotyku, bez efektu poślizgu, nie elektryzują się i nie absorbują kurzu. Wszelkie zadrapania i rysy na powierzchni posadzki pokrytej olejem są mniej widoczne niż na pokrytej lakierem, ponadto, wszelkie ubytki powstałe w trakcie eksploatacji można zniwelować dzięki odpowiedniej pielęgnacji. Olejowane podłogi "starzeją się" w naturalny i efektowny sposób, co jeszcze dodaje uroku takiemu wykończeniu.

Olejowana podłoga: bezproblemowe użytkowanie

Olej może równie skutecznie zabezpieczać drewno jak lakier, jednak, aby tak było, zastosowany środek musi być odpowiedniej klasy i jakości jak nowy produkt. Dzięki temu, że produkt nie tworzy powłoki tylko impregnuje i wzmacnia strukturę, pozwala oddychać i pracować drewnu, co jest szczególnie ważne w pomieszczeniach o zmiennej wilgotności lub na posadzkach z ogrzewaniem podłogowym. Z tego względu olejowanie polecane jest również na posadzkach w kuchni i łazience. Tak jak każda podłoga wymaga pielęgnacji, a po pewnym czasie także renowacji. Warto dodać, że o podłogę wykończoną olejem należy dbać z większą troską niż o podłogę lakierowaną tj. częściej i przy użyciu dedykowanych środków. Zaletą wykończenia drewna olejem jest to, że można regenerować ją samodzielnie i miejscowo, bez przeprowadzania renowacji polegającej na szlifowaniu do surowego drewna i nakładaniu całego sytemu od nowa, jak wykonuje się to w przypadku lakierów parkietowych.

źródło: Domalux

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem