Zadbany ogród to nie tylko piękne kwiaty, ale przede wszystkim zatroszczenie się o odpowiedni stan murawy. Piękny trawnik musi cechować się zdrową, zieloną i równo przystrzyżoną trawą. Jakie zabiegi pielęgnacyjne warto zastosować, by to osiągnąć?

Ogród to przydomowa wizytówka, więc warto dążyć do pięknego trawnika. Oto 5 najważniejszych porad, jak dbać o trawnik, aby zachwycił wyglądem!Jak dbać o trawnik? 5 najważniejszych porad

jak zadbac o trawnik na wiosne mZanim usiądziemy z poranną kawą w ogrodzie, na tarasie czy na balkonie będziemy musieli się nieco napracować. Wiosna to ten okres, kiedy to trawa i inne rośliny wymagają od nas szczególnej uwagi, a odpowiednie przygotowanie do sezonu będzie procentować latem. Choć w tym roku zima była bardzo łagodna i w większości kraju nie mogliśmy liczyć na śnieg, to jednak tęsknimy za zielenią wybijającą się spośród grudek ziemi. Poza tym będzie widać wszelkie zniszczenia, które na przykład pozostawiły po swojej działalności krety. A te są bardzo aktywne pod koniec jesieni. Zobacz, jak przygotować trawnik do sezonu.

Czytaj więcej: Jak zadbać o trawnik na wiosnę?

Trawa z rolkiTrawa z rolki to co raz częstszy, choć jeszcze niezbyt popularny sposób, na wykonanie trawnika wokół domu. Niewątpliwą jego zaletą, jest to, że przy minimalnym nakładzie pracy i czasu możemy cieszyć się pięknym trawnikiem.

Czytaj więcej: Trawa z rolki

Jak pielęgnować trawnik?Piękna murawa powinna cieszyć oko nie tylko na boisku sportowym. Zielona, o odpowiedniej długości, gęsta, zadbana  będzie chlubą każdego ambitnego gospodarza. Wbrew pozorom, zadbany trawnik nie musi być efektem skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad.

Czytaj więcej: Jak pielęgnować trawnik?

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem