Jaką drabinę wybrać przed remontem w kamienicyWybór odpowiedniej drabiny przed planowanym remontem jest odpowiedzialnym zadaniem. Możemy tym samym znacznie ułatwić sobie pewne działania, które wykonywać będziemy wysoko nad poziomem podłogi. Co trzeba wiedzieć o drabinach, by wybrać tę właściwą dla pomieszczeń z wysokim sufitem?

Drabina jest niezbędna w każdym domu, dzięki niej wymienimy żarówkę pod sufitem, omieciemy górne części ścian z pajęczyn czy poustawiamy na górnych części regałów kartony z ubraniami na kolejny sezon. W takim przypadku liczyć się będzie, aby złożona zajmowała jak najmniej miejsca i aby była jak najlżejsza. Dlatego tak chętnie wybierane są lekkie i poręczne drabiny aluminiowe. Czy jednak równie dobrze, jak na co dzień sprawdzą się w ekstremalnych warunkach remontu z malowaniem sufitów włącznie?

Poza tym, że są lekkie i łatwo je będzie przesuwać, inne typy drabin mają udogodnienia, których próżno szukać na najczęściej spotykanych w domach -  aluminiowych rozstawnych. Mają one schody po jednej stronie, druga służy stabilizacji całości. Góra zwieńczona jest obłym uchwytem, na których nie ma możliwości powiesić pędzla czy wiadra z farbą. Co prawda sufit malować można z poziomu podłogi za pomocą teleskopowo wydłużanej, doczepianej rączki wałka, ale malowanie pędzlem – choć mniej wygodne – jest, przynajmniej wg osób malujących w ten sposób, bardziej dokładne. Dlatego w ich przypadku nie sprawdzi się drabina rozstawna. Nie dość, że nie można do niej przymocować narzędzi i materiałów, to jeszcze brakuje stopni po drugiej stronie, a te są nieraz niezbędne, by bez schodzenia na podłogę dotrzeć do trudno dostępnych miejsc w okolicach łączenia sufitu i ściany.

W tym wypadku lepsza okaże się drabina drewniana ze stopniami po obu stronach. Dzięki niej i dzięki zwieńczeniu obu skrzydeł nie tylko bez problemu przytwierdzimy pojemnik z farbą czy pędzel, ale też przez obustronne stopnie nasz obszar pracy będzie stosunkowo większy, dzięki czemu praca będzie szybsza i sprawniejsza.  Drabina z drewna ma też swoją wagę, co w przypadku wnętrz z wysokimi sufitami jest jej zaletą. Jest stabilna i nawet na wysokości ponadstandardowej pracuje się pewnie.

Kiedy jednak praca w okolicach wysokiego sufitu wymaga więcej uwagi, zwykła drabina nie wystarczy. W tym wypadku niezastąpiony będzie pomost roboczy, który możemy uzyskać za pomocą drabiny o specjalnej konstrukcji, która umożliwia rozłożenie tego typu podestu. Jeśli na danym etapie prac pomost nie jest potrzebny, można go zdemontować i z pozostałych elementów ustawić dwa rodzaje drabiny – przystawną bądź wolno stojącą. Pomaga temu aluminium – lekki materiał, z jakiego zrobiony jest podest wraz z przystawnymi elementami. Duży wybór drabin będzie pomocny przy planowaniu remontu. W zależności od rodzaju prac, jakie będziemy przeprowadzać, dobrać możemy drabinę właściwą do ich charakteru.

SFbBox by enter-logic-seo.gr

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zapisz się do newslettera

Imię:
e-mail: