Lato i wakacje to dobry moment na odświeżenie całego mieszkania lub jednego z pomieszczeń. I mając nawet ograniczone środki na remont łazienki, wcale nie musimy  niego rezygnować.

Jak tano zrobić remont łazienki?

Ściany

Jeśli ściany łazienki wymagają odświeżenia, szybkim i niezbyt kosztownym sposobem jest pomalowanie ich oraz wyczyszczenie lub położenie nowych fug. Trzeba pamiętać o tym, że ściany w łazience należy odpowiednio zabezpieczyć przed wilgocią oraz wysoką temperaturą, oraz że wymagają one specjalnej farby. Te przeznaczone do malowania łazienek – lateksowe, akrylowe lub ceramiczne – mają podwyższoną odporność przed wilgocią i pleśnią, a pomalowane nimi ściany możemy umyć. Fugi natomiast łatwo wyczyścimy specjalnie do tego celu przeznaczonymi środkami chemicznymi lub sprawdzonymi domowymi sposobami, np. przy pomocy octu, roztworu z sodą oczyszczoną czy sokiem z cytryny.

Lustra i akcesoria

Jak tano zrobić remont łazienki? fot.: imgur.com

Dla każdego pomieszczenia ważne są detale, takie jak oświetlenie, lustra czy małe akcesoria – pojemniki na mydło, kubki na szczoteczki do zębów oraz ręczniki. Stosując nowe, dopasowane do siebie stylem lub kolorem akcesoria, możemy całkowicie zmienić wygląd i charakter naszej łazienki.

Meble

Jeśli meble w naszej łazience są już zniszczone, brak im blasku lub są mało funkcjonalne, możemy pomyśleć o ich wymianie. Czasem wystarczy nowa szafka pod umywalkę, półeczki czy dodanie funkcjonalnego przybornika na kółkach, aby uzyskać imponujący efekt. Ponieważ łazienka najczęściej ma ograniczoną powierzchnię, warto zaplanować ją tak, aby była jak najbardziej funkcjonalna.

Przybory kosmetyczne, kosmetyki, szczoteczki do zębów warto przechowywać w zamkniętych szafkach lub szufladach. Dobra organizacja sprzyja nie tylko utrzymaniu higieny i porządku, ale także ułatwia i skraca wszystkie czynności, które wykonujemy w łazience.

Zakup parawanu na wannę

Jeśli mamy wannę, a marzymy o prysznicu, możemy dokupić parawan montowany na wannę. W zależności od rozmiaru wanny możemy wybrać odpowiedni parawan – z jednym, dwoma, trzema, pięcioma lub siedmioma skrzydłami.

Kabina prysznicowa

Jeśli chcemy tanim kosztem wymienić kabinę prysznicową, warto zastanowić się nad zabudową wnęki i zamontowaniem jedynie drzwi we wnęce. Jeśli dodatkowo zdecydujemy się na usunięcie brodzika i zamontowanie drzwi bezpośrednio na posadzce, znacznie ograniczymy koszty. Taka kabina będzie nie tylko nowoczesna i efektowna, ale również bardzo praktyczna w użytkowaniu oraz utrzymaniu w czystości.

SFbBox by enter-logic-seo.gr

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zapisz się do newslettera

Imię:
e-mail: