Rzadko decydujemy się na naprawę ulubionego mebla, bądź samodzielne wykonanie stolika do kawy. Tymczasem aktualna oferta producentów w zakresie wyrobów dla majsterkowiczów jest dużo szersza i ciekawsza, niż miało to miejsce kiedykolwiek wcześniej.

Proste pomysły dla majsterkowiczów

Stolik czy szafka?

Do wykonania szklanego stolika do kawy, według autorskiego pomysłu, potrzebna jest szyba (najlepiej ze szkła hartowanego) o odpowiednim wymiarze, detale z aluminium anodowanego, takie jak rura kwadratowa, prostokątna czy okrągła, o wybranej średnicy, ceownik lub kątownik, przyrząd do cięcia oraz śrubki. Jeśli chcemy wymienić karnisze, samodzielnie przygotować parawan, zawiesić zasłonę prysznicową – sprawa jest  jeszcze prostsza. Korzystając z kilku kątowników i rurek oraz okleinowanej płyty, możemy zupełnie samodzielnie wykonać niewielką biblioteczkę. Podobnie rzecz się ma, jeśli chodzi o naprawę jakiegoś mebla, zwłaszcza, kiedy mamy do czynienia z rodzinną pamiątką. Czasem wystarczy wymienić  drobny element, aby wyrób nabrał dawnego blasku.

Aluminiowe akcenty

Często w przedpokoju czy holu marzy nam się tyleż efektowne, co praktyczne wykończenie ścian, tak dobrze zabezpieczonych okładziną, że wystarczy je czasem przetrzeć wilgotną ściereczką. Jest wiele propozycji, którymi z powodzeniem można wyłożyć ściany, dodając aluminiowe elementy. W tej roli bardzo dobrze sprawdzą się wybrane profile z serii Easy. Ciekawym rozwiązaniem jest również umieszczenie aluminiowych listew jako dekoracji glazury w kuchni czy łazience. Zastosowanie we wnętrzach takich elementów powoduje, że wyglądają one interesująco i niebanalnie. W kuchni czy łazience jest z reguły wiele detali w kolorze aluminium, co dodatkowo uzasadnia takie rozwiązanie.

Proste pomysły dla majsterkowiczówProste pomysły dla majsterkowiczów

SFbBox by enter-logic-seo.gr

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zapisz się do newslettera

Imię:
e-mail: