Renowacja drewnianych krzesełKrzesło, na którym siadał dziadek czy kredens, z którego korzystała ukochana prababcia. Do tych mebli z historią zawsze będziemy mieć sentyment. Aby służyły nam przez kolejne lata należy o nie dbać i co jakiś czas poddawać je renowacji. Pytanie brzmi: jak to robić?

Aby uzyskać najlepszy efekt wymalowań meble, które będziemy odnawiać należy dokładnie oczyścić i usunąć z nich warstwę farby czy lakieru przy pomocy szlifierki lub papieru ściernego. Kolejnym krokiem będzie odpylenie powierzchni. Dopiero tak przygotowane podłoże możemy w dowolny sposób malować i ozdabiać np. przy pomocy szablonów. 

Przy renowacji mebli z duszą szczególnie dobrze sprawdzi się emalia alkidowa. Emalia jest rodzajem farby, która nadaje wyjątkowo gładką i bardzo wytrzymałą na uszkodzenia mechaniczne powierzchnię z połyskiem. Przeznaczona jest przede wszystkim do dekoracyjno-ochronnego malowania wewnętrznych i zewnętrznych powierzchni drewniancyh i drewnopodobnych, takich jak krzesła, stoły czy regały. Emalią można też pomalować zabezpieczone  antykorozyjnie elementy stalowe i żeliwne, a także tynki zewnętrzne (podmurówki, elementy fasad).

SFbBox by enter-logic-seo.gr

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zapisz się do newslettera

Imię:
e-mail: