Stolarka drzwiowa przeznaczona do łazienki powinna spełniać normy bezpieczeństwa. Wybierając drzwi do pokoju kąpielowego należy upewnić się, że zapewnią one odpowiednią wentylację pomieszczenia, a sposób ich otwierania będzie właściwy. Warto zamontować w nich również zamek, dający poczucie prywatności domownikom.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa budowlanego drzwi do łazienki muszą otwierać się na zewnątrz oraz mieć nie mniej niż 0,8 m szerokości i 2 m wysokości w świetle ościeżnicy. Ich istotnym elementem są otwory wentylacyjne, zapewniające prawidłową wentylację mieszkania. Ważna jest również możliwość zamknięcia drzwi łazienkowych od wewnątrz - podkreśla Paweł Arabas, Product Manager firmy Stolbud Włoszczowa, producenta stolarki drzwiowej i okiennej.

Bezpieczne i komfortowe

Drzwi do łazienki powinny otwierać się na zewnątrz. Ważne jest, aby nie blokowały przejścia w przedpokoju ani nie kolidowały z otwartymi szafkami łazienkowymi. Drzwi do pokoju kąpielowego powinny być strażnikiem intymności, dlatego muszą być wyposażone w odpowiedni zamek. Najodpowiedniejszy będzie model, który można otworzyć również od zewnątrz w sytuacjach awaryjnych.

Wybierając stolarkę drzwiową do łazienki należy pamiętać, iż powinna ona zapewnić odpowiednią wentylację w tym pomieszczeniu. Swobodny przepływ powietrza w łazience jest niezwykle istotny ze względu na negatywne działanie wilgoci, a także obecność takich urządzeń, jak np. piecyk gazowy. W pokoju kąpielowym można zamontować drzwi z kratką lub tulejami wentylacyjnymi w dolnej części skrzydła. Praktycznym rozwiązaniem jest przycięcie stolarki drzwiowej na dole, tak aby szczelina pomiędzy ich skrzydłem a podłogą była źródłem wentylacji.

Estetyczne wariacje na temat drzwi

Stolarka drzwiowa przeznaczona do pokoju kąpielowego powinna być również estetyczna i pasować do stylu, w jakim została #zdjecie1#urządzona łazienka oraz przedpokój. W gustownie zaaranżowanym wnętrzu łatwiej bowiem o relaks i odprężenie. Dla zwolenników tradycyjnych rozwiązań odpowiednie będą np. drzwi wykonane z drewna.

  • W łazience posiadającej okno sprawdzą się modele z pełnym skrzydłem, np. utrzymane w naturalnych odcieniach orzecha, buku czy olchy.
  • Jeśli łazienka wymaga doświetlenia, warto wybrać model z przeszkleniem lub drzwi wykonane w całości ze szkła. Dodadzą one oryginalności wnętrzom urządzonym z wyobraźnią.

Dobrze dobrane drzwi podniosą komfort oraz bezpieczeństwo użytkowania łazienki. Warto wybrać model, który harmonijnie wkomponuje się w aranżację pokoju kąpielowego, łącząc w sobie walory użytkowe i estetyczne.

Źródło: Stolbud Warszawa

SFbBox by enter-logic-seo.gr

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zapisz się do newslettera

Imię:
e-mail: