Atrakcyjna kuchnia, czyli serce domuAtrakcyjna, przytulna kuchnia powinna być dobrze oświetlona – dyskretnie, intymnie i niezbyt jaskrawie. Światło nie powinno być zbyt jaskrawe i rażące. Najlepiej zawiesić półkę, w którą wmontowane są światełka. Oświetlenie można umieścić także nad kuchennymi szafkami lub zainstalować je w listwie. Oświetlenie szafek może być umieszczone na ich spodzie, rzucając przyjemną poświatę na kuchenny blat.

Rodzajów oświetlenia jest całe mnóstwo: mogą to być klasyczne świetlówki, halogeny, klasyczne żarówki, oprawy sufitowe zainstalowane w podwieszanym suficie lub eleganckie plafony – koszty mają sporą rozpiętość – od 50 do 600 złotych za pojedyncza lampę. O rodzaju oświetlenia decyduje właściciel mieszkania lub domu. Nastrojowa wisząca lampa z przyciemnianym światłem także będzie bardzo atrakcyjna, ozdobna i klimatyczna. Koniecznie trzeba oświetlić blat, kuchenkę i zlewozmywak. Jeżeli projektant wymyślił wyspę kuchenną, to można oświetlić ją światłem zamontowanym w kuchennym okapie.

Pamiętajmy, że oświetlenie w kuchni pełni rolę dekoracyjną oraz użytkową. Efektownie wygląda strop świetlny, rząd lamp zawieszonych nad blatem, oświetlenie boczne, które opromieni sufit – są to kinkiety lub reflektorki – dadzą one miękkie i nieco rozproszone światło. Możliwości dekoracyjnych jest całkiem sporo, ale klient dobiera je mając na względzie klimat kuchni, cenę światła oraz własne potrzeby. Jeżeli oprócz kuchni mamy też jadalnię, to montujemy w suficie dwie-trzy lampy – stół jest większy, a zatem oświetlenie także powinno być dostosowane do jego długości. Diody mogą być ledowe, ale warto osłonić je kloszami, aby nie były zbyt jaskrawe i nie męczyły oczu niepokojącymi odblaskami. Podsumowując, oświetlenie kuchenne powinno być skromne, dyskretne, nie razić w oczy i nie świecić zbyt ostrym, żółtym strumieniem. Jego celem jest pomagać w kuchennych pracach, ale także tworzyć intymny i przyjemny nastrój dla mieszkańców mieszkania lub domu. W mieszkania Poznań można oświetlić cały dom halogenami. Sprzedaż mieszkań Poznań czy mieszkania na sprzedaż Poznań nie mogą istnieć bez intymnego światła.

SFbBox by enter-logic-seo.gr

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zapisz się do newslettera

Imię:
e-mail: