Odpowiednio dobrane okna to nie tylko gwarancja bezawaryjności lub zadowolenia z ich walorów estetycznych. To również element wyposażenia nieruchomości, który pozwoli zdecydowanie obniżyć koszty ogrzewania w domu.

Współczynnik przenikania ciepła to pojęcie, które powinno na stałe znaleźć się w słowniku osoby, która dba o niskie koszty ogrzewania w domu. Ów termin - oznaczany głównie symbolem U luk K - opisuje właściwości termoizolacyjne konkretnej budowlanej przegrody, do których zaliczają się również okna. Im niższy jest współczynnik, tym większe właściwości termoizolacyjne posiada dana przegroda. Dotychczas, aby osiągnąć dobre właściwości termoizolacyjne profili (U poniżej 1,0 W/(m²K)) należało stosować bardzo drogie pianki docieplające (pokazane na schemacie obok), które podnoszą cenę okien. Równocześnie zamiast stalowych wzmocnień (tylko one zapewniają odpowiednią sztywność okien) należało stosować „ciepłe" wzmocnienia kompozytowe, które eliminują możliwość wykonania większości charakterystycznych dla naszego rynku konstrukcji okiennych.

Dzięki nowoczesnym profilom Deceuninck IEforte skonstruowanych przez niemieckich inżynierów, okna FORTE AVANTE jako pierwsze przełamały te bariery. Bez dodatkowych kosztów oraz z możliwością wykonywania standardowych wymiarów (w oknach jest użyta stal) utrzymują najlepsze właściwości termoizolacyjne które redukują koszty ogrzewania. Okno jednoskrzydłowe o wymiarze 1400 x 1400 mm (co jest ideą budownictwa energooszczędnego PassiveHouse) uzyskuje współczynnik U=0,74. Jest to świetny parametr, którego nie da się osiągnąć w standardowych, pięciokomorowych oknach o szerokości systemowej 70 mm.

SFbBox by enter-logic-seo.gr

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zapisz się do newslettera

Imię:
e-mail: