Nieopublikowane

W pracach remontowych niezwykle ważny jest… czas. Dlatego doceniane są produkty mające wiele zastosowań i zapewniające bardzo szybki efekt. Jednym z takich preparatów jest nowy klej montażowy marki Dragon.

Dragon Power to jednoskładnikowy, elastyczny klej na bazie modyfikowanych polimerów. Można go używać do wszystkich materiałów budowlanych: drewna, glazury, stali, cegły, aluminium, szkła, betonu, kamienia styropianu oraz tworzyw sztucznych. Służy zarówno do mocowania (m.in. listew, parapetów lub okładzin), jak i do uszczelniania (m.in. okien, ścian czy kominków). Zaczyna wiązać powierzchnie po upływie 5 sekund. Produkt jest wodoodporny, znajduje zastosowanie nawet na mokrych powierzchniach. Charakteryzuje się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne i działanie promieni UV. Jego użycie nie wymaga wcześniejszego gruntowania. Po aplikacji spoiny, można ją malować większością farb akrylowych i rozpuszczalnikowych.

Produkt            Klej montażowy Dragon Power
Producent            Dragon Poland
Opakowanie            290 ml, kartusz
Czas uzyskania pełnej         
wytrzymałości spoiny        48 godzin        
Cena                ok. 30 zł

Nieopublikowane

Czerwiec 2016 r.

Thermistar – technologia stworzona dla wełny mineralnej
Thermistar to prekursorski sposób produkcji wełen mineralnych opracowany w laboratoriach Saint-Gobain. Innowacyjna technologia 7-krotnej kompresji pozwala marce ISOVER tworzyć produkty o wyjątkowych właściwości termoizolacyjnych oraz użytkowych.
Dzięki innowacyjnej technologii układania włókien Thermistar, marka ISOVER łączy w swoich produktach najlepszą lambdę na rynku z optymalną grubością płyt i mat z wełen szklanych. Dla przykładu płyty z wełny mineralnej ISOVER Multimax30 charakteryzują się współczynnikiem przewodzenia ciepła na poziomie λ = 0,030 W/mK. Co istotne, technologia 7-krotnej kompresji poprawia własności użytkowe produktów, takie jak elastyczność czy delikatność włókien. Dzięki temu montaż produktów jest wygodniejszy, przebiega szybko i sprawnie. Poza poprawą parametrów użytkowych i termoizolacyjnych, Thermistar umożliwia również zwiększenie kompresji produktów z wełny szklanej i uzyskiwanie wydajności z rolki równej 700 procent, co efektywnie wpływa na obniżenie kosztów transportu, magazynowania, a także pozwala na wygodne przewożenie izolacji na plac budowy przez klienta końcowego.
Po co nam najniższy współczynnik przenikania ciepła?
W budownictwie efektywnie energetycznym, ale także w projektach termomodernizacyjnych, elementem kluczowym jest odpowiedni stopień izolacyjności termicznej przegród. To właśnie izolacyjność ścian, podłóg, dachu i okien decyduje o tym, czy dom będzie tracił ciepło, którego wytworzenie staje się coraz droższe. Aby uzyskać jak najlepszą ochronę przed stratami energetycznymi, powinniśmy nie tylko zachować ciągłość izolacji, ale także wybrać produkt o najlepszych parametrach technicznych. Spośród wielu propozycji materiałów izolujących warto zwrócić szczególną uwagę na wełnę mineralną. Produkty wytwarzane w technologii Thermistar w fabryce ISOVER nie tylko posiadają najniższy współczynnik przewodzenia ciepła, ale także ich grubość jest dopasowana do wymagań projektu.

Więcej informacji na stronie www.isover.pl

Kontakt ISOVER:
Biuro Doradztwa Technicznego ISOVER
tel. 800 163 121
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla mediów:
Kamila Paliwoda, Agencja Royal Brand PR
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
609 225 055

Nieopublikowane

 

Baterie umywalkowe Fala, znajdujące się w portfolio grupy TOYA S.A., posiadają pomysłowe rozwiązanie do montażu. Opracowany przez firmę produkt łączy trzy niezwykle ważne cechy – prostotę, spryt i wielofunkcyjność. Niepozorne narzędzie, zastępując szereg elementów wymaganych standardowo przy montażu baterii, pokonuje bariery w innowacyjny sposób. Użytkownicy docenią je za wygodę i praktyczność.

„Chcieliśmy rozwiać obawy klientów związane z montażem baterii umywalkowych. Zazwyczaj, gdy stajemy przed tym zadaniem, zastanawiamy się czy podjąć się go samodzielnie, czy wynająć fachowca. Do tego dochodzą kwestie zakupu dodatkowych elementów, cen poszczególnych komponentów albo brak wprawy przy własnych próbach montażu” – mówi Jacek Biliński, Product Manager marki Fala w TOYA S.A.

- „Zaczęliśmy sprawdzać możliwości uproszczenia naszych narzędzi, aby jak najbardziej ułatwić użytkownikom pracę z ich wykorzystaniem. Za punkt wyjścia przyjęliśmy przystępną formę i konstrukcję dostosowaną do umiejętności każdego klienta. Stworzyliśmy intuicyjny system montażu baterii Fala – bez narzędzi, bez kosztów, bez ryzyka” – dodaje Jacek Biliński.

Oszczędzając czas i pieniądze, klienci mogą samodzielnie podłączyć baterię umywalkową, według idei SMARTtool. Nie potrzebują niczego poza zakupioną baterią, do której dołączone jest opatentowane narzędzie TOYA, służące do podłączenia baterii pod instalację wodną oraz do serwisowania aeratora. Idea SMARTtool obecna jest również w bateriach Fala montowanych na ścianie (wannowe i prysznicowe) – do każdej takiej baterii dołączony jest wielofunkcyjny klucz, który poza zamontowaniem baterii do instalacji w ścianie umożliwia wykonanie wielu podstawowych prac hydraulicznych, np. wymianę wężyka zasilającego WC. Technologia wprowadzona przez firmę TOYA S.A., dzięki połączeniu funkcji przypisanych do tej pory kilku osobnym narzędziom, jest rozwiązaniem innowacyjnym i niezwykle praktycznym.

Maksymalizując funkcjonalność produktu i wygodę użytkowników, zastosowania oferowane przez markę Fala wychodzą naprzeciw potrzebie klienta – zgodnie z założeniem „kup i zamontuj”. Dzięki temu podejściu ma on styczność z marką nie tylko podczas dokonywania zakupu, ale towarzyszy mu ona także w drugim ważnym etapie – podczas montowania baterii.

Zobacz, jak prosty pomysł ułatwi Twoje życie.

Nieopublikowane

Keramzyt ma bardzo dobre właściwości izolacyjne, co sprawdza się m.in. przy izolacji ścian piwnicPrzystępując do remontu starego budynku, często stajemy przed problemem zawilgocenia ścian piwnic. Nierzadko, po ich odkopaniu, stwierdzamy brak jakiejkolwiek izolacji. A im budynek starszy, tym prawdopodobieństwo wystąpienia takiej izolacji jest mniejsze. Nasuwa się pytanie: czyżby dawni budowniczowie nie dostrzegali problemu wilgoci w gruncie?

Czytaj więcej: Podwójna izolacja ścian piwnic

Najcieplej… po zachodzie słońcaDni są coraz dłuższe. Miło spędzać czas na przydomowym tarasie lub w kawiarnianym ogródku. Dotąd można było rozkoszować się tymi chwilami tylko dopóty, dopóki czuliśmy na sobie promienie słońca. Teraz można to robić bez ograniczeń i bez obawy, że po zmroku zrobi się nam zimno. Krótkofalowe promienniki ciepła, zwane też lampami grzewczymi, błyskawicznie ogrzeją wybrane przez nas miejsce, tanio i bez strat ciepła z powodu odpływu ogrzanego powietrza.

Czytaj więcej: Najcieplej … po zachodzie słońca

SFbBox by enter-logic-seo.gr

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zapisz się do newslettera

Imię:
e-mail: