Atlas wprowadził do swojej oferty nowy produkt ? obrzutkę cementową. Stosuje się ją w pracy z tynkami cementowymi i cementowo-wapiennymi. Służy do wykonywania warstwy sczepnej przed nałożeniem właściwej warstwy tynku.

 

Zwiększa ona przyczepność warstwy narzutu do podłoża, a jej zastosowanie jest szczególnie istotne na podłożach gładkich lub o niskiej nasiąkliwości. Może być nakładana ręcznie lub mechanicznie. Jej parametry mrozo- i wodoodporności pozwalają na stosowanie zaprawy zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

Produkt jest uzupełnieniem atlasowej oferty w zakresie tynków cementowych i cementowo-wapiennych. Jego wstępna aplikacja nie tylko zwiększa przyczepność kolejnych warstw tynków, ale także zmniejsza ich zużycie, co obniża koszty wykonania tynku. Charakteryzuje się wysoką wytrzymałością (najwyższa normowa kategoria CS IV, powyżej 6,0 N/mm?). Obrzutkę stosuje się na sufity i ściany z cegieł, bloczków, pustaków i innych tego typu materiałów ceramicznych i silikatowych, powierzchnie z betonu, gazobetonu, płyt wiórowo-cementowych, tynku cementowego i cementowo-wapiennego.

Do zaprawy można dodawać tzw. środki przeciwmrozowe, pozwalające na prowadzenie prac w obniżonych temperaturach, tj. poniżej +5 °C. Sposób jej przygotowania (zwłaszcza korektę ilości dodawanej wody), zasady prowadzenia prac i warunki wiązania zaprawy należy przyjąć zgodnie ze wskazaniami producenta dodatku. Ilość dodawanego środka przeciwmrozowego zależy od zawartości cementu w zaprawie. Stosunek cement/wypełniacze wynosi 1:4.

Zużycie obrzutki wynosi ok. 8 kg suchej mieszanki na 1 m?, grubość warstwy ok. 4 mm, wytrzymałość na ściskanie ? powyżej 6,0 N/mm?. Cena 12,15 zł netto za 30 kg.

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem