Murowany, o powierzchni nieprzekraczającej 150 m², pokryty dachówką. Z analizy zapytań ofertowych pojawiających się na portalu Oferteo.pl wynika, że właśnie taki dom najczęściej budowali Polacy w 2013 roku.

Raport powstał na podstawie 3,5 tys. zapytań oraz 211 pogłębionych wywiadów ankietowych.

Jakie domy buduje się w Polsce najczęściej? fot.: Braas

Wybieramy gotowe projekty

Polacy zdecydowanie chętniej sięgają po gotowe projekty domów. Tylko 1/3 użytkowników portalu zadeklarowała chęć kupna i realizacji indywidualnego projektu. Przy czym odsetek tych osób wzrósł w porównaniu do roku ubiegłego o 3 punkty procentowe. Najwięcej inicjatyw projektowych odnotowano w województwie śląskim oraz mazowieckim.

Murowany bez piwnicy…

Blisko połowa poszukujących materiałów budowlanych decydowała się na dom murowany z cegły ceramicznej. Jego powierzchnia nie przekraczała 150 m2. Większość użytkowników portalu nie przewiduje w swoim domu podziemnej kondygnacji. Na piwnicę decyduje się jedynie 11% planujących budowę domu, co pokazuje, że traci ona swoje użytkowe znaczenie.

Ale z poddaszem

Polacy wprawdzie rezygnują z podpiwniczania, większość jednak chętnie korzysta z  poddaszy. Płaski stropodach wybrało w 2013 roku niecałe 3% użytkowników Oferteo.pl. Wśród pokryć największą popularnością cieszą się dachówki, na które decydowało się aż 54,6% osób.

Po dachówki najchętniej sięgają mieszkańcy województwa dolnośląskiego. Wśród użytkowników portalu zainteresowanych ich kupnem było 66,9% osób.

SFbBox by enter-logic-seo.gr

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zapisz się do newslettera

Imię:
e-mail: