5 korzysci wynikajacych z faktoringu

Wystawiasz faktury z odroczonym terminem płatności? Podjąłeś współpracę z nowym kontrahentem? A może zależy ci na zachowaniu płynności finansowej? Skorzystaj z faktoringu – nowoczesnej formy finansowania przeznaczonej dla przedsiębiorstw. Poznaj jego najważniejsze zalety i przekonaj się, że to rozwiązanie również dla ciebie.

Liczba przedsiębiorstw zainteresowanych faktoringiem rośnie w Polsce z roku na rok. Jak wynika ze statystyk Polskiego Związku Faktorów (PZF), w 2017 roku z tej formy finansowania działalności skorzystało ok. 9 tys. firm. Nie ma się czemu dziwić – jest to usługa, dzięki której przedsiębiorca ma szansę otrzymać pieniądze jeszcze przed terminem płatności wynikającym z wystawionej faktury. I właśnie z tego faktu wynikają główne zalety faktoringu.

  1. Zachowanie płynności finansowej

Nawet 25% polskich przedsiębiorców zmaga się z zatorami płatniczymi, które mogą prowadzić do zachwiania płynności finansowej. Tymczasem to właśnie zdolność do spłaty bieżących zobowiązań, nabywania towarów i korzystania z usług są kluczowe dla dobrego zarządzania firmą. Utracona płynność może doprowadzić do poważnych problemów finansowych, w tym do niewypłacalności. Faktoring – poprzez szybką wypłatę środków – pomoże temu zapobiec.

  1. Większa konkurencyjność

Dzięki faktoringowi przedsiębiorca może bez obaw wystawiać faktury z odroczonym terminem płatności. W ten sposób zwiększa swoją przewagę nad innymi firmami i szanse na współpracę z dużymi przedsiębiorstwami oraz korporacjami – podmiotami, które zwykle wymagają 60-dniowych terminów płatności.

  1. Możliwość rozwoju przedsiębiorstwa

W ramach umowy faktoringowej przedsiębiorca otrzymuje pieniądze jeszcze zanim kontrahent ureguluje należności. Dzięki temu dysponuje środkami, które może przeznaczyć m.in. na zakup nowych urządzeń czy otwarcie kolejnych oddziałów, co oznacza rozwój firmy i zwiększenie jej zasięgu.

  1. Mniejsze ryzyko niewypłacalności kontrahentów

Jeżeli rozpoczynasz współpracę z nowym partnerem biznesowym, zapewne towarzyszą ci obawy dotyczące jego wypłacalności. Nie oznacza to jednak, że musisz rezygnować z kontraktu. Gdy decydujesz się na faktoring bez regresu, to firma faktoringowa przejmuje pełną odpowiedzialność związaną z ryzykiem niewypłacalności, a w razie nierzetelności kontrahenta otrzymuje odszkodowanie od towarzystwa ubezpieczeniowego. Ty – jako przedsiębiorca – nie jesteś obarczony żadną odpowiedzialnością i żadnymi dodatkowymi kosztami.

  1. Możliwość negocjowania lepszych warunków z dostawcami

Pieniądze wypłacone w ramach umowy faktoringu pozwalają na szybsze regulowanie zobowiązań wynikających z faktur wystawionych np. przez dostawców. Przedterminowa płatność da ci podstawę do podjęcia negocjacji, które mogą zaowocować lepszymi warunkami współpracy, np. w postaci dodatkowych rabatów.

Zależy ci na zwiększeniu konkurencyjności na wielu płaszczyznach? Faktoring może się okazać najlepszą odpowiedzią na twoje potrzeby i oczekiwania.

SFbBox by enter-logic-seo.gr

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zapisz się do newslettera

Imię:
e-mail: