Wydawać by się mogło, że oszczędzanie i inwestowanie to pojęcia jednoznaczne. Nie do końca jednak dobrze się je rozumie. W artykule wyjaśnienie na czym polegają różnice w efektywności obu filozofii. Czytelnik posiądzie wiedzę o najważniejszych regułach generowania nadwyżki i pozna podstawy inwestycji na rynku finansowym. Zrozumienie to podstawa, później wykorzystanie wiedzy przychodzi łatwo.

Oszczędności z założenia nie dają stopy zwrotu

Oszczędzać każdy człowiek może po prostu w skarpecie i nie będzie miał nigdy więcej, niż zebrał przez całe lata życia. Mało tego, będzie posiadał w ostatecznym rozrachunku mniej ze względu na postępującą rok do roku stopę inflacji. Nie da się ominąć tego pojęcia, ponieważ reguluje cykl koniunkturalny, wpływa na decyzje przedsiębiorców społeczeństw. Zatem oszczędności posiadają zerową efektywność pod względem tworzenia zysku.

Inwestowanie wykorzystuje Twoje oszczędności

Inwestowanie to z definicji poświęcanie oszczędności w niepewnym środowisku z nadzieją na zysk. Człowiek zrzeka się bieżącej konsumpcji na rzecz bogactwa, oczywiście potencjalnego. Widać wyraźnie, że bez zebranego kapitału nie może być mowy o jakichkolwiek inwestycjach. Zbieranie i zarządzanie budżetem w optymalny sposób to proces długoterminowy. Musisz mieć strategię, w której uwzględnisz lokaty i wiele innych aspektów. Poniżej znajdziesz kilka precyzyjnych wyjaśnień.

Efektywność zysku zależy od poziomu akceptowanego ryzyka


Ludzie posiadający kilka złotych na koncie wybierają albo bezpieczne instrumenty tj. najlepsza lokata lub po prostu kierują się w stronę bardzo ryzykownych rynków tj. Forex i Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, aby zapewnić sobie niezależność dochodu. Oprocentowanie lokat jest małe (aktualne stawki oprocentowania lokat - ranking lokat), ale bezpieczne, natomiast kolejne opisane środowiska bardzo niebezpieczne, ale potencjalnie najbardziej zyskowne. Widzisz zatem czytelniku, że ostateczny wynik ekonomiczny zależy od akceptacji ryzyka. Nie trzeba jednak koniecznie rezygnować z lokaty, ale wybrać profil wysoce zdywersyfikowany.

Lokata daje bezpieczeństwo, akcje dają zarobek i zwiększone ryzyko. Oszczędności są niezbędne do podejmowania inwestycji. Nikt nie chce ich stracić, ale każdy chce jak najwięcej zarobić. Jedynym sensownym wyjściem jest najczęściej dywersyfikacja instrumentów rynku finansowego. Wybierz mądrze, ponieważ od posiadanych zasobów bardzo często zależy Twoja przyszłość. Zbudowanie pasywnego dochodu zajmuje niewiele czasu, jeżeli posiadasz wiedzę i jesteś odpowiedzialny w realizowaniu raz obranej strategii efektywnego gospodarowania pieniędzmi. Na początku wybieraj lokaty i od tego zacznij swoją przygodę z pomnażaniem oszczędności.

SFbBox by enter-logic-seo.gr

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zapisz się do newslettera

Imię:
e-mail: