Nieopublikowane
Rośliny ogrodowe potrzebują najwięcej wody późną wiosną i latem. W naszym klimacie w tym czasie bardzo często zdarzają się okresy bezdeszczowe, dlatego systematyczne podlewanie roślin jest niezwykle istotnym elementem pielęgnacji ogrodu.

Nawadnianie trawnika jest jednym z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych w ogrodzie. W przypadku nowo założonego trawnika, w okresie od zasiewu do momentu rozkrzewienia się trawy należy podlewać go odpowiednim zraszaczem często i krótko. Negatywne skutki może przynieść zarówno za małe jak i zbyt obfite podlewanie. Oznaką schnięcia trawnika jest utrata „sprężystości” murawy, a następnie utrata barwy (płowienie roślin). Przy małej wilgotności podłoża, trawnik należy podlewać 1-2 razy w tygodniu. Trawnik najlepiej podlewać wczesnym rankiem lub późnym popołudniem.

Ogólna zasada podlewania roślin zakłada, że należy zadbać, o to by podlewać rośliny na tyle obficie, żeby woda docierała do ich korzeni. Do zraszania i podlewania roślin w ogrodzie należy dobrać odpowiedni pistolet.

W ogrodzie z przewagą rabat kwiatowych najlepiej sprawdzi się pistolet z wieloma funkcjami zraszającym. Funkcja szerokiego stożka przypomina łagodną mgiełkę deszczu i doskonale zrasza miejsca, w których znajdują się dopiero co posiane nasiona. W przypadku dużej przestrzeni z przewagą krzewów i alejek najlepiej sprawdzą się pistolety z funkcjami przypominającymi naturalny deszcz.

SFbBox by enter-logic-seo.gr

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zapisz się do newslettera

Imię:
e-mail: